Biegiem na Zakrzówek 2!

Biegiem na Zakrzówek 2 logo

Impreza biegowa, która odbędzie się 24 września 2017 roku w Krakowie. W planach bieg crossowy na dystansie 10 i 3 km. Impreza wchodzi w skład cyklu biegów Stowarzyszenia biegaczy I Ty Możesz Być Wielki.

Biegiem na Zakrzówek 2 logo2

Do cyklu 4 biegów organizowanych przez Stowarzyszenie I Ty Możesz Być Wielki (ITMBW) zgłosiłem się jeszcze pod koniec 2016 roku. Pewną zachętą do uiszczenia opłaty startowej za cały pakiet była oprócz niższej ceny, możliwość uzyskania statuetki za udział we wszystkich biegach. Dziś już wiem, że w tym roku tej statuetki nie otrzymam, ponieważ nie będę brał udziału w imprezie Biegiem na Zakrzówek 2.

Pisałem już przy okazji wpisu o 4F Półmaraton Wielicki, że właśnie 24 września 2017 odbywają się 3 imprezy biegowe, w tym Biegiem na Zakrzówek 2. Wybrałem start w 4F Półmaraton Wielicki. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt bliskości startu i mety (400 metrów od mojego domu) oraz ze względów rodzinnych – spodziewamy się przyjścia dziecka na świat niemalże w każdej chwili. Patrząc teraz z innej perspektywy, to pamiętam, jak pozytywny wpływ na moją formę w Cracovia Maraton 2017 miał udział w imprezie ITMBW Biegiem na Bagry 3. Wtedy wszystko było podporządkowane startowi w maratonie, a teraz wszystko poukładało się inaczej. Imprezą docelową miał być 35. PZU Wrocław Maraton, ale niestety, nie wziąłem w nim udziału. Musiałem szybko przewartościować swoje dalsze starty i podjąłem decyzję o skupieniu się w końcówce sezonu na biegach dłuższych i bardziej masowych.

Biuro zawodów otwarte było w nietypowych porach i w nietypowym dość miejscu. 22 września (piątek) w godzinach między 16:00 a 20:00 była możliwość odebrania pakietu startowego oraz zapisów w Sklepie Biegowym w Krakowie, ul. Podgórska 34 (Galeria Kazimierz ul. lok. 104). W sobotę biuro zawodów było nieczynne. W niedzielę zaś, biuro zawodów zlokalizowane miało być nieopodal Zalewu Zakrzówek na rogu ulic: Twardowskiego, Wyłom i Salezjańskiej.

Nie czekając do niedzieli (zresztą nie miałbym nawet jak odebrać pakietu w niedzielę), pojechałem do Galerii Kazimierz w piątek. Wszedłem do Sklepu Biegowego i po dopełnieniu formalności otrzymałem coś co organizator nazwał „pakietem startowym”. Co zawierała reklamówka zobrazuję na zdjęciu:

pakiet startowy Biegiem na Zakrzówek 2

Tak tak… jeszcze chip i agrafki, no i reklamówka.

Trochę rozczarowuje brak koszulki pamiątkowej, szczególnie, że w pozostałych 3 biegach cyklu można ją było otrzymać w pakiecie (Swoszowice i Bagry) lub kupić (Walentynkowy). Niestety, jedyną pamiątką z biegu, w którym i tak nie wezmę udziału będzie numer startowy. Czapka może przetrwa jeden sezon.

Ze swojej strony pozostaje mi podziękować za całkiem fajną przygodę biegową podczas 3 biegów cyklu, w których brałem udział oraz życzyć uczestnikom imprezy Biegiem na Zakrzówek 2! wspaniałej pogody, samych życiówek i dobrej zabawy. Ja idę się przygotowywać do Półmaratonu Wielickiego.

Może zajrzysz też tutaj